چهارشنبه 04 خرداد ماه 1401
     
سال تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین
Module Border Module Border
  شرح خبر 
1400/11/06

برگزاری قرارگاه امنیت غذایی استان


جلسه قرارگاه امنیت غذايي استان با حضور رئیس، معاونان و مدیران سازمان و رئیس سازمان صمت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان کاشان، جلسه قرارگاه امنیت غذايي استان با حضور رئیس، معاونان و مدیران سازمان، رئیس سازمان صمت و نمایندگان دستگاه‌های مختلف و حضور مجازی مدیران جهاد کشاورزی شهرستان‌های استان برگزار شد.

در این نشست، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان با اشاره به لزوم برگزاری جلسات قرارگاه عنوان کرد: جلسات به صورت منظم و دقیق برگزار می‌شود و مباحث کارشناسی برای اطلاع مسئولان کشوری، به تهران نیز ارسال می‌شوند.

مهندس مرادمند تصریح کرد: در راستای برنامه‌ریزی‌های شکل گرفته ضروری است نیروهای مشخص شده از صمت به جهاد منتقل شوند و امکانات لازم نیز از سازمان صمت به سازمان جهاد کشاورزی انتقال یابد.

آقای مهندس مرادمند بیان کردند؛ شهرستان کاشان باتوجه به بعد مسافت تا مرکز استان و تعداد جمعیت شهرستان نیازمند حمایت و انتقال نیرو و امکانات از اداره صمت به جهاد کشاورزی شهرستان است.

در ادامه، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان عنوان کرد: از سازمان جهاد کشاورری که با دقت در حال فعالیت هستند تا امور به شکل بهتری پیش برود، تشکر می‌کنم و امیدوارم در انجام امور موفق باشند.

دکتر موفق ادامه داد: هر چقدر زودتر وارد فضای اجرای طرح کارآمدسازی یارانه‌ها بشویم به نفع کشور است ولی با توجه به اینکه هر کاری مقدمه‌ای دارد نیاز به تدابیر بیشتری است، انبارها و سیلوها باید آمادگی دپو و ذخیره‌سازی داشته باشند تا بعد از آن وارد فضای حذف ارز ترجیحی بشویم.

وی تصریح کرد: شهرستان کاشان یک شهرستان بزرگ است در انتقال بخشی از نیروهای بازرسی صمت شهرستان به جهاد کشاورزی شهرستان اقدام خواهیم کرد.

در ادامه معاون رئیس سازمان و مدیرجهاد کشاورزی شهرستان کاشان که بعنوان نماینده مدیران سایر شهرستانها برای انتقال مسائل و مشکلات اجرای قانون انتزاع شرح وظایف صمت و تمرکز آن در دستگاه جهادکشاورزی در جلسه حضور داشتند اظهار کرد: باید سازوکارهایی دقیق برای اجرای بازرسی‌ها و رصد بازار در شهرستان‌ها در نظر گرفته شود، در این زمینه نقش قرارگاه امنیت غذایی بسیار بالا است.

مهندس مظلومی ضمن عنوان مشکلات مدیریت های جهادکشاورزی ها شهرستان ها بیان کردند. مشکلات شهرستان ها عمدتا مشترک و مشابه است.

و وی افزود اتاق اصناف و صمت و سایر دستگاه‌های مرتبط در حد توان با جهاد کشاورزی همکاری دارند البته نیاز به هماهنگی‌های بیشتری نیز احساس می‌شود، در کاشان حداقل ۶ تیم بازرسی نیاز است، امید است با انتقال مناسب نیروی انسانی از اداره صمت کاشان بتوانیم فعالیت‌ها را تخصصی‌تر نیز پیش ببریم.

وی تصریح کرد: هوشمندسازی فرآیند مهم است، باید هوشمندسازی انبارها و سردخانه‌ها در دستور کار قرار گیرد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کاشان تاکید کرد: شهرستان‌ها باید براساس حجم کار و سایر مسائل زون بندی و برنامه ریزی گردد.

 برای ۲۸ شهرستان در مواردی همچون سرانه جمعیتی، فاصله تا مرکز استان، همجواری با استانها، تعداد واحدهای تولیدی بخش کشاورزی و... باید ضرایبی در نظر گرفته شود و با استفاده از ضرایب، نیرو و امکانات در شهرستان‌ها تقسیم شوند.

در خصوص اجرای طرح کارآمدسازی یارانه‌ها نیز ضمانت اجرایی موارد دیده شود و مصوبات قرارگاه امنیت غذایی در کارگروه اقدام مشترک تنظیم بازار مورد توجه و ضمانت اجرایی پیدا کند.

در ادامه نیز معاونین رئیس سازمان و تعدادی از مدعوین به ایراد سخن پرداختند.

استفاده از اين خبر بدون ذكر منبع ممنوع است
نظرات شما
افزودن نظر شما
ارسال نظر
بازگشت
Module Border Module Border
ورود |عضويت
  نظرسنجي
لطفا نظر کلی خود را در مورد پرتال کاشان بیان کنید؟

 

تعداد جوابها : 529

خوب : 71%
متوسط : 15%
ضعیف : 15%

  ارسال  
  كاربران برخط
كاربران فعال بازديد كنندگان فعال :
Visitors بازديد ها: 26
Members اعضاء: 0
مجموع كاربران مجموع: 26

بازديد ها بازديد ها :  
Visitors بازديد هاي كل: 1967423
Visitors بازديد هاي امروز: 109
Visitors بازديد هاي ديروز: 741

فعال در اين زمان كاربران فعال:
Copyright (c) 1401/03/04 پرتال مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان کاشان
پرتال سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان
Ariana Informatics Group - گروه داده ورزي آريانا